Znacznie poniżej oczekiwań w tym sezonie prezentują się piłkarze TSG Hoffenheim. Klub, który miał walczyć o miejsce w europejskich pucharach do ostatniej kolejki Bundesligi, będzie drzeć o ligowe utrzymanie. Do bezpiecznej pozycji traci dziewięć punktów.

W sobotnim spotkaniu dwudziestej piątej kolejki zespół Eugena Polanskiego podejmował o przysłowiowe sześć punktów Greuther Fürth, które przed tym meczem zajmowało ostatnią osiemnastą pozycję w lidze.

Hoffenheim już od pierwszych minut chciało udowodnić, kto w tej konfrontacji będzie górą. Pierwszą sytuację na gola już w dziesiątej minucie zamienił Roberto Firmino, po asyście Weisa. Rozpędzona drużyna gości postanowiła kolejny cios na gospodarzach. W 16. minucie na 2:0 podwyższył Joselu, który tą bramką dał spokój gry dla swojego zespołu.

Losy wyniku rozstrzygnął już pięć minut po przerwie Tobias Weis, który zaliczył asystę i bramkę w tym sobotnim starciu.

Tym zwycięstwem popularne „Wieśniaki” pozostają w walce o grę w barażach. Tracąc do piętnastego miejsca zaledwie dwa punkty.

Spotkanie na ławce rezerwowych gości rozpoczął reprezentant Polski, Eugen Polanski. Pomocnik pojawił się na boisku na dziesięć minut przed zakończeniem meczu, zmieniając Vollanda.