fortuna

"Wieśniaki" zostają w grze; zagrał Polanski

Znacznie poniżej oczekiwań w tym sezonie prezentują się piłkarze TSG Hoffenheim. Klub, który miał walczyć o miejsce w europejskich pucharach do ostatniej kolejki Bundesligi, będzie drzeć o ligowe utrzymanie. Do bezpiecznej pozycji traci dziewięć punktów.

W sobotnim spotkaniu dwudziestej piątej kolejki zespół Eugena Polanskiego podejmował o przysłowiowe sześć punktów Greuther Fürth, które przed tym meczem zajmowało ostatnią osiemnastą pozycję w lidze.

Hoffenheim już od pierwszych minut chciało udowodnić, kto w tej konfrontacji będzie górą. Pierwszą sytuację na gola już w dziesiątej minucie zamienił Roberto Firmino, po asyście Weisa. Rozpędzona drużyna gości postanowiła kolejny cios na gospodarzach. W 16. minucie na 2:0 podwyższył Joselu, który tą bramką dał spokój gry dla swojego zespołu.

Losy wyniku rozstrzygnął już pięć minut po przerwie Tobias Weis, który zaliczył asystę i bramkę w tym sobotnim starciu.

Tym zwycięstwem popularne „Wieśniaki” pozostają w walce o grę w barażach. Tracąc do piętnastego miejsca zaledwie dwa punkty.

Spotkanie na ławce rezerwowych gości rozpoczął reprezentant Polski, Eugen Polanski. Pomocnik pojawił się na boisku na dziesięć minut przed zakończeniem meczu, zmieniając Vollanda.

Bundesliga- 25. kolejka
Greuther Fürth – TSG Hoffenheim 0:3 (0-2)
Firmino 10, Joselu 16, Weis 50

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.