fortuna

"The Sun": Lewandowski przejdzie do Bayernu

Jak informuje dzisiejsze wydanie dziennika „The Sun”, przenosiny Roberta Lewandowskiego z Borussii Dortmund do Bayernu Monachium są przesądzone. Nie wiadomo natomiast, kiedy dojdzie do transferu reprezentanta Polski.

Brytyjscy dziennikarze są pewni, że „Bawarczycy” wygrali rywalizację z Manchesterem United o pozyskanie polskiego napastnika. „Lewego” miała przekonać propozycja 5-letniej umowy, w trakcie której na jego konto wpływać będzie 160 tysięcy funtów tygodniowo, czyli prawie 10 mln euro rocznie!

„The Sun” uważa, że do transakcji nie musi dojść już tego lata, bowiem trenerowi BVB Jürgenowi Kloppowi bardzo zależy, aby Lewandowski wypełnił obowiązującą do połowy 2014 roku umowę i być może działacze klubu trzech Polaków nie dadzą zgody na odejście swojego najlepszego strzelca.

Sytuację letniego transferu polskiego napastnika może skomplikować także incydent, który opisuje dzisiaj „Bild”. Niemieccy żurnaliści donoszą, że podczas ligowego meczu Borussii z 1. FSV Mainz, które miało miejsce 20 kwietnia, doszło do kłótni menedżerów snajpera z władzami dortmundzkiej drużyny.

Cezary Kucharski i Maik Barthel mieli kilka tygodni temu otrzymać zapewnienie od  prezesa Hansa-Joachima Watzke i dyrektora sportowego Michaela Zorc, że ich klient będzie mógł zmienić pracodawcę. Tymczasem po transferze Mario Götze do Bayernu Monachium, BVB nie chce tracić kolejnej gwiazdy i wcześniejsze ustalenia zostały zerwane.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.