W meczu 2. kolejki rumuńskiej Ligi I Bergenbier, FC Vaslui pokonało Petrolul Ploeszti 3:0 (1:0). W barwach gości 90 minut rozegrał Łukasz Szukała, zaś Piotr Celeban z Vaslui przesiedział cały mecz na ławce rezerwowych.

Drużyna Piotra Celebana od początku osiągnęła zdecydowaną przewagę, co udokumentowała w 21. minucie za sprawą bramki zdobytej przez Luciana Sânmărteana. Jednak po tej bramce mecz nieco się wyrównał, a dążący do remisu goście stworzyli sobie kilka strzeleckich okazji. Ich nadzieje zostały rozwiane w 70. minucie, kiedy to piłkę do siatki Bornescu skierował Sabrin Sburlea. Na 5 minut przed końcem trzecią bramkę dołożył etatowy reprezentant Rumunii – Marius Niculae. Była to przysłowiowa kropka nad i, która przypieczętowała wysokie zwycięstwo wicemistrza.

Łukasz Szukała, obrońca Petrolulu rozegrał w tym meczu pełne 90 minut, zaś Piotr Celeban cały mecz spędził na ławce rezerwowych.