Hannover 96 zremisował z Borussią Dortmund 1:1 w „polskim” meczu 7. kolejki Bundesligi. Bramkę dla Mistrza Niemiec zdobył Robert Lewandowski. Przed przerwą zmieniony został kontuzjowany Jakub Błaszczykowski.

Po początkowym okresie wyrównanej gry wraz z upływem czasu przewagę objęli przyjezdni z Dortmundu.
Dobre okazje miał też Artur Sobiech, który także wystąpił od pierwszych minut gry, jednak nie udało mu się pokonać Weidenfellera. Do tego już w 9. minucie ujrzał żółty kartonik z brzydki faul na Kehlu.

Nacisk na bramkę Zielera opłacił się w 26. minucie kiedy dokładne dogranie Łukasz Piszczka wykończył strzałem z bliskiej odległości Lewandowski. Dla polskiego napastnika to dopiero drugi gol w obecnych rozgrywkach Bundesligi.

Niepokojąca dla polskich fanów BVB sytuacja nastąpiła w 39. minucie spotkania, kiedy Jakub Błaszczykowski nabawił się urazu i musiał, wspierany przez sztab medyczny Borussii, opuścić murawę.

Bardzo dobrą okazję do wyrównania tuż przed przerwą mieli gospodarze, jednak przed utratą gola uratowała gości bardzo ofiarna interwencja Łukasza Piszczka.

Po przerwie stopniowo przewagę zaczęli przejmować gospodarze. W 67. minucie Artura Sobiecha zmienił Mame Biram Diouf. I już kilka chwil po wejściu miał wspaniałą okazję do strzelenia gola, ale fatalnie spudłował mając przed sobą pustą bramkę. A pech Borussii trwał dalej. W przerwie zmieniony został Mats Hummels, bo także doznał urazu. A do tego w 74. minucie boisko musiał opuścić Sven Bender.

W międzyczasie Hannover bramkę strzelił, ale… sędzia asystent dopatrzył się faulu na Schmelzerze, z czym zgodził się główny arbiter. Ale gospodarze atakowali dalej. Trener Slomka postawił wszystko na jedną kartę i postawił na placu gry czterech napastników. Opłaciło się to w 86. minucie, kiedy to zmiennik Sobiecha w końcu znalazł drogę do bramki Weidenfellera. Borussia rozpaczliwie próbowała jeszcze odzyskać prowadzenie, ale wynik nie uległ zmianie.

Jak informują niemieckie media pierwsze przypuszczenia są takie, że Błaszczykowski uszkodził staw skokowy i będzie pauzował prze 4 tygodnie.