Borussia Dortmund rozgromiła 5:2 (3:1) Bayern Monachium w finale Pucharu Niemiec. Kapitalne spotkanie rozegrali Polacy. Robert Lewandowski zdobył 3 gole, zaś Jakub Błaszczykowski i Łukasz Piszczek zaliczył asystę. Ten pierwszy wywalczył też rzut karny.

Kapitalnie spotkanie rozpoczęli mistrzowie Niemiec. Już w 3. minucie prowadzenie dał im Shinji Kagwa, po kapitalnej asyście Błaszczykowskiego.

W 8. minucie groźnej kontuzji doznał Roman Weidenfeller. Bramkarz zdecydował się kontynuować grę, jednak nie dotrwał do końca i w 34. minucie został zmieniony przez Langeraka.

Weidenfeller zdążył jeszcze puścić gola. W 24. minucie bramkarz Borussii niepotrzebnie wyszedł wysoko i sfaulował Gomeza. Karnego pewnie wykorzystał Arjen Robben.

Borussia ponownie objęła prowadzenie w 41. minucie. Jakub Błaszczykowski świetnie zachował się w polu karnym i wywalczył rzut karny, który na gola zamienił Matts Hummels.

Dortmundczycy nie spoczęli jednak na laurach i tuż przed przerwą, w 45. minucie podwyższyli prowadzenie. Kagawa kapitalnie wypatrzył Lewandowskiego, a ten strzałem między nogami Neuera zdobył swoją pierwszą bramkę w tym meczu.

Emocji nie brakował również po przerwie. W 58. minucie Lewandowski ponownie wpisał się na listę strzelców. Polak otrzymał świetne podanie w polu karnym od Grosskreutza i bardzo mocnym strzałem nie dał szans bramkarzowi Bayernu. Był to 6. gol „Lewego” w tej edycji Pucharu Niemiec, ale nie ostatni…

W 75. minucie na chwilę do gry wrócił Bayern. Kapitalnego gola zdobył Frank Ribery.

6. minut później było już 5:2. Łukasz Piszczek kapitalnie zabrał piłkę Neuerowi, zagrał do Lewandowskiego, a ten bez problemu głową zdobył swojego trzeciego gola w tym meczu.

Polacy zagrali dziś rewelacyjnie. „Lewandowski, Błaszczykowski i Piszczek” to dzięki tym piłkarzom Borussia zdobyła swój pierwszy dublet w historii.

Na trybunach w Berlinie dziś można było zobaczyć Alexa Fergusona. Być może menedżer United zainteresuje się którymś z polskich zawodników.