Hiszpańska gazeta „Marca” wystawiła oceny wszystkim piłkarzom Realu Madryt za ich występy w 2010 roku. Wysoką notę otrzymał Jerzy Dudek, który wystąpił tylko w jednym spotkaniu. Polski bramkarz otrzymał „ósemkę”.

Dudek zagrał w meczu Ligi Mistrzów z AJ Auxerre. Z boiska zszedł już po 45 minutach z powodu złamania szczęki. Wcześniej spisywał się jednak znakomicie, kilkakrotnie ratując zespół przed utratą bramki.

„Zagrał on tylko 45 minut, ale był bardzo dobry. Uratował Real przed stratą dwóch bramek w meczu z Auxerre, przed tym, jak musiał zejść z boiska ze złamaną szczęką po przypadkowym starciu z rywalem. Zasługuje na to, by pożegnać się na boisku, a nie na to, by wszyscy pamiętali go z powodu 'AjaxGate'” – napisali w uzasadnieniu dziennikarze gazety.

Taką samą ocenę jak Polak otrzymał trener „Królewskich” Jose Mourinho. Wyżej, bo na „9”, zostali ocenieni tylko Iker Casillas, Cristiano Ronaldo i Angel Di Maria. Najniższą notę „5” otrzymali Mahamadou Diarra, Sami Khedira, Sergio Canales i Sergio Ramos.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.