fortuna

"Lewy": Oferta z Bayernu byłaby interesująca

Mimo zamknięcia letniego okna transferowego, niemieckie media nadal spekulują na temat klubowej przyszłości Roberta Lewandowskiego. Dotychczas najwięcej mówiło się o transferze Polaka na Wyspy Brytyjskie.

Poważnie zainteresowane napastnikiem Borussii Dortmund były bowiem Manchester United i Manchester City. „Czerwone Diabły” złożyły nawet ofertę w wysokości 30 mln euro, ale została ona odrzucona i na Old Trafford ostatecznie trafił Robin van Persie.

Zatrudnienie reprezentanta Polski rozważał również Bayern Monachium, który został upokorzony przez 24-latka w spotkaniu o Puchar Niemiec. Polak strzelił w nim trzy bramki, znacznie przyczyniając się do zwycięstwa BVB 5:2.

Lewandowski został zapytany przez „Bild” o potencjalną ofertę z klubu z Bawarii. – To jest zawsze bardzo interesujące i każdy zawodnik chciałby mieć do czynienia z tą drużyną. Bayern to wielki klub – odpowiedział polski snajper, który nie chce jeszcze decydować o swojej przyszłości.

– Nie wiem, co wydarzy się w tym sezonie. Nie mogę i nie będę niczego wykluczał. To byłoby nieprofesjonalne – dodał reprezentant Polski. Kontrakt „Lewego” z Borussią Dortmund wygasa w połowie 2014 roku. Według „Bildu”, w chwili obecnej temat jego przedłużenia nie istnieje.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.