fortuna

"Kuba" w pierwszym składzie BVB kosztem Götze?

Już w niedzielę Borussia Dortmund rozpocznie rywalizację w nowym sezonie. Zawodnicy mistrza Niemiec nadal zażarcie walczą o miejsce w pierwszym składzie. Według „Bildu”, sporą szansę na regularną grę ma Jakub Błaszczykowski.

Niemieccy dziennikarze uważają, że Jürgen Klopp nadal będzie stosował taktykę w system 4-2-3-1. W linii ofensywnej, niezagrożone są pozycje Roberta Lewandowskiego oraz sprowadzonego latem Mario Reusa, który zajmie miejsce Shinji’ego Kagawy, za plecami Polaka.

Niepewna jest jeszcze obsada pozycji skrzydłowych. „Bild” uważa, że miejsce na lewej stronie utrzyma Kevin Großkreutz. W związku z tym, na prawym skrzydle rywalizować będą Jakub Błaszczykowski i uważany za jeden z największych talentów niemieckiej piłki, Mario Götze.

W poprzednim sezonie, 20-latek wygrał rywalizację z reprezentantem Polski w rundzie jesiennej, jednak w drugiej części sezonu doznał kontuzji, na czym skorzystał „Kuba”. Polak rozegrał najlepszą rundę w swojej karierze, znacznie przyczyniając się do obrony przez Borussię mistrzostwa Niemiec.

Błaszczykowski, w przeciwieństwie do Götze, świetnie spisywał się także w ostatnich sparingach i według „Bildu”, to polski piłkarz obecnie wygrywa walkę o miejsce na prawej pomocy BVB.

Niezagrożona jest natomiast pozycja trzeciego z Polaków w dortmundzkim klubie, Łukasza Piszczka. Mimo transferu do drużyny Olivera Kircha, nie ma on szans zagrozić 27-latkowi na prawej stronie defensywy.

Pierwszy mecz w nowym sezonie, Borussia Dortmund rozegra już w najbliższą niedzielę. Mistrzowie Niemiec zmierzą się z drugą drużyną Bundesligi – Bayernem Monachium, w spotkaniu o Superpuchar kraju.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.