fortuna

"Kuba" pewniakiem do gry w pierwszym składzie

Jakub Błaszczykowski świetnie spisywał się w przedsezonowych sparingach i wywalczył miejsce w pierwszej jedenastce Borussii Dortmund przed, rozpoczynającym się pod koniec miesiąca, nowym sezonem Bundesligi.

Reprezentant Polski strzelił jedynego gola w półfinałowym meczu turnieju Liga Total Cup przeciwko Hamburgerowi SV. Skrzydłowy przyznaje, że ostatnio regularnie trafia do siatki przeciwko tej drużynie.

– Myślę, że obrany kurs przebiega bardzo dobrze. W moim czwartym kolejnym meczu w Hamburgu, strzelił trzeciego gola. To bardzo dobra średnia i mam nadzieję, że ją utrzymam w kolejnych spotkaniach – powiedział „Kuba”.

Podczas spotkania często dochodziło do zmiany taktyki BVB z domyślnej 4-2-3-1, na 4-4-2 lub 4-4-1-1. Błaszczykowski zdradził, że nie było to założeniem trenera, Jürgena Kloppa.

– To powstało podczas meczu, wcześniej tego nie planowaliśmy. Zawsze chcemy grać elastycznie i nasz styl może zmieniać się elastycznie, ale w zeszłym sezonie gra w naszym systemie przebiegała bardzo pomyślnie i będziemy chcieli to kontynuować – stwierdził 26-latek.

Pierwszy mecz w nowym sezonie Bundesligi, Borussia Dortmund rozegra 24 sierpnia, a ich rywalem będzie Werder Brema. Zespół, w którego składzie oprócz Błaszczykowskiego, znajdują się także Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek, będzie bronić tytułu mistrza Niemiec.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.