Jak co poniedziałek, magazyn Kicker ocenił grę piłkarzy występujących na ligowych boiskach za naszą zachodnią granicą. Dobre noty, mimo porażek swoich drużyn, otrzymali Eugen Polanski, Robert Lewandowski i Adam Bodzek.

W 25. kolejce Bundesligi najlepiej, spośród polskich piłkarzy,  zaprezentował się Eugen Polanski. Pomocnik reprezentacji Polski zdobył bramkę w przegranym przez jego Hoffenheim meczu z FSV Mainz 2:4, a jego gra została oceniona na „dwójkę” ( „1” – klasa światowa, „6” – występ poniżej krytyki). Polanski obok bramkarza gości- Lorisa Kariusa (1,5), był najlepszym zawodnikiem spotkania. Co ciekawe, taką samą notę jak Polak otrzymał Bastian Schweinstiger z Bayernu Monachium, który znalazł się w jedenastce kolejki.

Nieźle wypadł Robert Lewandowski, który zasłużył na 3. Taką samą notę otrzymał Mats Hummels i obaj byli najjaśniejszymi punktami Borussii. Dużo gorzej  zaprezentował się natomiast Łukasz Piszczek, z „piątką” był jednym z najgorszych graczy Dortmundu. Ekipa Polaków przegrała ze swoją imienniczką z Mönchengladbach 1:2.

Oceny Polaków w 25. kolejce Bundesligi wg. Kickera:

Eugen Polanski (1899 Hoffenheim) – 90 minut i bramka w meczu Hoffenheim – 1. FSV Mainz 05 2:4 (0:0).. Nota– 2.00
Robert Lewandowski (Borussia Dortmund) – 90 minut i żółta kartka w meczu Borussia – Borussia Mönchengladbach 1:2 (0:2). Nota– 3,00
Martin Kobylański (Werder Brema) – grał od 58 minuty meczu Werder – VfB Stuttgart 1:1 (0:0). Nota– 3,50
Sebastian Boenisch (Bayer 04 Leverkusen)- 90 minut w meczu Bayern Monachium-Bayer 2:1 (1:0). Nota– 4,50
Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) – grał do 66 minuty w meczu Borussia – Borussia Mönchengladbach 1:2 (0:2). Nota– 5,00
Ludovic Obraniak (Werder Brema) – grał do 73 minuty w meczu Werder – VfB Stuttgart 1:1 (0:0). Nota– 5,00
Arkadiusz Milik (FC Augsburg) – grał od 66 minuty meczu FC Augsburg – FC Schalke 04 1:2 (1:1). Nota– bez oceny, grał za krótko
Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) – poza kadrą w meczu Borussia – Borussia Mönchengladbach 1:2 (0:2).
Artur Sobiech (Hannover 96) – poza kadrą w meczu Hertha Berlin – Hannover 96 0:3 (0:0).
Mariusz Stępiński (1. FC Nürnberg) – poza kadrą w meczu Hamburger SV – 1. FC Nürnberg 2:1 (0:0).
*Matthias Ostrzolek (FC Augsburg) – 90 minut w meczu FC Augsburg – FC Schalke 04 1:2 (1:1). Nota– 2,50

Także na zapleczu Bundesligi rozegrano 25. serię gier.  Adam Bodzek, pełniący rolę kapitana, zagrał na „trójkę”. Wyżej od polskiego stopera w zespole Fortuny oceniony został tylko Charlison Benschop (2,5).
Grzegorz Wojtkowiak, który otworzył wynik spotkania Erzgebirge Aue – TSV Monachium, podobnie jak Bodzek, dostał 3.

Oceny Polaków w 25. kolejce 2. Bundesligi wg. Kickera:

Grzegorz Wojtkowiak (TSV 1860 Monachium) – 90 minut, gol i żółta kartka w meczu Erzgebirge Aue – TSV 2:2 (0:1). Nota– 3,00
Adam Bodzek (Fortuna Düsseldorf) – 90 minut i żółta kartka w meczu Fortuna – FC St. Pauli 0:2 (0:1). Nota- 3,00
Piotr Ćwielong (VfL Bochum) – grał do 90 minuty w meczu VfR Aalen – Bochum 0:2 (0:1). Nota– 4,50
Kacper Przybyłko (Arminia Bielefeld) – grał od 57 minuty meczu SV Sandhausen – Arminia 1:0 (1:0). Nota– 4,50
Sebastian Tyrała (SpVgg Greuther Fürth) – poza kadrą w meczu Fürth – 1. FC Union Berlin 1:1 (0:1).
Adam Matuszczyk, Sławomir Peszko (1. FC Köln) – mecz 1.FC Kaiserslautern – FC Köln rozegrany zostanie dziś o godzinie 20:15.