W 28. kolejce Bundesligi oraz 2. Bundesligi najlepszymi polskimi piłkarzami, zdaniem Kickera, byli Robert Lewandowski i Adam Bodzek. Nieźle oceniony został Piotr Ćwielong, który zagrał najlepszy mecz od wielu tygodni.

„Lewy” tym razem bramki nie strzelił, ale zaprezentował się na tyle korzystnie, że zasłużył na „2,5” ( „1” – klasa światowa, „6” – występ poniżej krytyki). Była to druga nota w zespole z Dortmundu, „jedynkę” otrzymał strzelec wszystkich trzech bramek dla BVB- Marco Reus. Borussia wygrała na wyjeździe z VfB Stuttgart 3:2, choć przegrywała już 0:2.

Oceny Polaków w 28. kolejce Bundesligi wg. Kickera:

Robert Lewandowski (Borussia Dortmund) – 90 minut w meczu VfB Stuttgart – Borussia 2:3 (2:1). Nota- 2,5
Eugen Polanski (1899 Hoffenheim) – 90 minut w meczu Bayern Monachium – Hoffenheim 3:3 (3:2). Nota- 3,5
Sebastian Boenisch (Bayer 04 Leverkusen)- 90 minut w meczu Bayer – Eintracht Braunschweig 1:1 (0:0). Nota- 4,5
*Matthias Ostrzolek (FC Augsburg) – 90 minut w meczu 1. FSV Mainz 05 – Augsburg 3:0 (2:0). Nota- 4
Ludovic Obraniak, Martin Kobylański (Werder Brema) – na ławce w meczu Hannover 96 – Werder 1:2 (1:0).
Arkadiusz Milik (FC Augsburg) – na ławce w meczu 1. FSV Mainz 05 – Augsburg 3:0 (2:0).
Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) – na ławce w meczu VfB Stuttgart – Borussia 2:3 (2:1).
Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund) – poza kadrą w meczu VfB Stuttgart – Borussia 2:3 (2:1).
Artur Sobiech (Hannover 96) – poza kadrą w meczu Hannover – Werder Brema 1:2 (1:0).
Mariusz Stępiński (1. FC Nürnberg) – poza kadrą w meczu SC Freiburg – Nürnberg 3:2 (1:2).

Na niemieckich drugoligowych boiskach po raz kolejny najlepszym z naszych piłkarzy był Adam Bodzek. Środkowy obrońca Fortuny Düsseldorf od początku roku utrzymuje wysoką formę, a za mecz z FC Ingolstadt 04, w którym padł bezbramkowy remis, dostał notę „2,5”- najlepszą w swoim zespole. Wreszcie dobre zawody rozegrał Piotr Ćwielong. Występu na „trójkę” nie zaliczył już od dawna.

Oceny Polaków w 28. kolejce 2. Bundesligi wg. Kickera:

Adam Bodzek (Fortuna Düsseldorf) – 90 minut w meczu Fortuna –  FC Ingolstadt 04 0:0. Nota- 2,5
Piotr Ćwielong (VfL Bochum) – 90 minut i żółta kartka w meczu Bochum – Erzgebirge Aue 1:0 (0:0). Nota- 3
Adam Matuszczyk (1. FC Köln) – 90 minut w meczu TSV 1860 Monachium – FC Köln 0:1 (0:0). Nota- 3,5
Grzegorz Wojtkowiak (TSV 1860 Monachium) – grał do 64 minuty w meczu TSV – FC Köln 0:1 (0:0). Nota- 4
Kacper Przybyłko (Arminia Bielefeld) – grał od 63 minuty w meczu Arminia – VfR Aalen 0:0. Nota- grał za krótko
Sławomir Peszko (1. FC Köln) – grał od 89 minuty w meczu TSV 1860 Monachium – FC Köln 0:1 (0:0). Nota- grał za krótko