fortuna

"Jaga" testuje dwóch Polaków grających za granicą

Na testach sportowych w Jagiellonii Białystok będzie przebywało aż 17 zawodników. W tym gronie znalazło się dwóch młodych Polaków, którzy na co dzień występują poza granicami Polski. Są to Mateusz Protasewicz i David Musioł.

Mateusz Protasewicz (ur. 30.08.1992 r.) – lewy obrońca, który jest obecnie zawodnikiem Energie Cottbus. W  ubiegłym sezonie tylko raz pojawił się na boisku. Miało to miejsce 4. maja w meczu rezerw Energie przeciwko SV Meppen 1912 (1:0). Grał wtedy 25 minut. Protasewicz jest młodzieżowym reprezentantem Polski. Wystąpił w czterech spotkaniach reprezentacji U-16 i dwóch U-18. W przeszłości był zawodnikiem juniorskich drużyn m.in. Twente Enschede oraz Schalke 04 Gelsenkirchen . Ten 19-latek zwiedził już wiele krajów, dzięki czemu potrafi mówić w pięciu językach. Posiada również obywatelstwo niemieckie.

David Musioł (ur. 1991 r.) – wszechstronny obrońca, grający w czeskim MFK Frýdek-Místek. Klub ten występuje w morawskośląskiej 3. Lidze. W minionym sezonie uplasował się na 2. pozycji w tabeli. O awans do 2. Ligi walczyli do ostatniej kolejki. W końcowym rozrachunku musieli jednak uznać wyższość 1. HFK Ołomuniec, tracąc do niego zaledwie jeden punkt.

Pełna lista zawodników, przebywających na czterodniowych testach w Jagiellonii:

Łukasz Skowron (Radomiak Radom), Robert Błąkała (SMS Kraków (juniorzy)), Mateusz Protasewicz (FC Energie Cottbus II), Bartosz Sulkowski (Resovia), Maciej Bobek (Olimpia Elbląg), David Musioł (MFK Frýdek-Místek), Mateusz Wilk (Sandecja Nowy Sącz), Marcin Figiel (Radomiak Radom), Paweł Herman (Start Otwock), Paweł Tarnowski (Radomiak Radom), Patryk Stypułkowski (Znicz Suraż), Samuelson Odunka (Calisia Kalisz (Nigeria)), Gadżi Magomiedow (Rosja).

Sztab Jagiellonii będzie się również przyglądał czterem zawodnikom, którzy w tamtym sezonie byli na wypożyczeniu w słabszych klubach. Są to: Bartłomiej Pawłowski, Łukasz Zaniewski, Michał Fidziukiewicz i Karol Mackiewicz.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.