OSC Lille pokonało na wyjeździe piątoligowe US Chantilly 5:0 (2:0) w spotkaniu 1/32 finału Pucharu Francji. Dwie bramki dla zwycięzców strzelił polski napastnik Ireneusz Jeleń, dla którego były to gole numer 2 i 3 w obecnych rozgrywkach.

Trener gości Rudi Garcia nie chciał ryzykować i przeciwko piątoligowej drużynie wystawił optymalny skład. Zabrakło tylko będącego na zgrupowaniu reprezentacji przed Pucharem Narodów Afryki Moussa Sowa.

Senegalczyka w pierwszej jedenastce zastąpił Ireneusz Jeleń. Sprowadzony przed sezonem napastnik spisał się bardzo dobrze. Rozegrał pełne 90 minut, a w ciągu nich strzelił dwie bramki. Polak trafiał do siatki w 56. i 77. minucie. Wcześniej, bo w 31. minucie, został ukarany żółtą kartką.

Pozostałe bramki dla zwycięzców strzelali: Joe Cole w 22., 59. i 67. minucie oraz Eden Hazard z rzutu karnego w 45. minucie.

Drugi z Polaków w barwach Lille Ludovic Obraniak cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych. Być może jest to kara za odmówienie wzięcia udziełu w treningu, o czym informowaliśmy wcześniej.