PSV Eindhoven, z Przemysławem Tytoniem w bramce, zremisowało z występującym w 2. Bundeslidze, Unionem Berlin 1:1 (0:1) w sparingowym meczu rozegranym w stolicy Niemiec. Reprezentant Polski rozegrał całe spotkanie.

Już w drugiej minucie niespodziewanie prowadzenie objęli gospodarze. W polu karnym Holendrów znalazł się Simon Terodde. Niemiec zdołał obrócić się z piłką i oddał strzał, którego nie był w stanie obronić polski bramkarz.

Wyrównanie mogło paść już kilka minut później, ale dobre dośrodkowanie Jeremaina Lensa, zmarnował Kevin Strootman. PSV spisywało się słabo w pierwszej połowie i gdyby zawodnicy Unionu byli skuteczniejsi, mogliby prowadzić wyżej.

Na drugą część gry zespół z Eindhoven wyszedł w innym składzie. Ponownie świetną sytuację zaprzepaścił Strootman, który przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. Wraz z upływem czasu narastała przewaga holenderskiej drużyny.

W 80. minucie piłkarzom PSV udało się wyrównać. Bardzo dobrym, mocnym strzałem z rzutu wolnego popisał się Memphis Depay. Bramkarz Unionu był bez szans. Więcej bramek już nie padło i spotkanie zakończyło się remisem 1:1.

Przemysław Tytoń zaliczył kolejny udany występ w barwach PSV. Polak był bezradny przy straconym golu, a w pierwszej połowie zaliczył parę udanych interwencji. W drugiej części gry nie miał za wielu okazji, do zaprezentowania swoich umiejętności

Union Berlin – PSV Eindhoven 1:1 (1:0)