PSV Eindhoven pokonało w meczu o Superpuchar Holandii Ajax Amsterdam 4:2 (2:1). 90 minut rozegrał w nim Przemysław Tytoń, a bramki dla podopiecznych Dicka Advocaata zdobywali Ola Toivonen, Lens i Wijnaldum.

Mecz na Amsterdam ArenA rozpoczął się idealnie dla przyjezdnych z Eindhoven, bowiem już w 3. minucie piłkę do siatki rywali skierował Ola Toivonen. 9 minut później Kennetha Vermeera pokonał Jeremain Lens i było już 2:0. Bramkę do szatni zdobył jednak Tobias Alderweireld co zwiastowało duże emocje w drugiej połowie.

Jednak i tą część meczu lepiej zaczęli goście dzisiejszego spotkania. Po ośmiu minutach od wznowienia gry swoją drugą bramkę zdobył szwedzki napastnik – Toivonen. Do kuriozalnej sytuacji doszło w 75. minucie, kiedy to były obrońca Wisły Kraków – Marcelo efektownym strzałem z woleja posłał piłkę do własnej bramki. Atmosfera na boisku się zaogniła, co w 78. minucie zakończyła się drobną przepychanką, w której udział wziął polski bramkarz, za co został ukarany żółtą kartką. Kiedy wydawało się, że Ajax może wkrótce doprowadzić do dogrywki, w samej końcówce decydującą bramkę zdobył Georginio Wijnaldum ustalając w ten sposób wynik meczu na 4:2 dla PSV.

Przemysław Tytoń rozegrał bardzo dobre 90 minut, podczas których niejednokrotnie ratował swój zespół przed utratą bramek.