PSV Eidhoven rozgromiło na własnym boisku AZ Alkmaar 5:1 (1:1) w czwartej kolejce Eredevisie. Całe spotkanie na bramce w drużynie gospodarzy rozegrał reprezentant Polski – Przemysław Tytoń.

Pierwsza bramka padła już w 11. minucie. Z rzutu wolnego dobrze piłkę dośrodkował pomocnik PSV, Dries Martens, a do siatki głową skierował ją niepilnowany Tim Matavž.

Mimo tego, że goście grali w „10” udało im się wyrównać. Przepięknym strzałem z osiemnastego metra popisał się Adam Maher. Przemysław Tytoń nie miał żadnych szans na obronę tego strzału.

Gospodarze, chociaż mieli mnóstwo sytuacji na strzelenie drugiej bramki już w pierwszej połowie, wyszli na prowadzenie dopiero po przerwie. Piękną akcję piłkarzy PSV wykończył, strzelając niemal z tego samego miejsca co wcześniej Maher, Mark van Bommel.

Trzeciego gola dla „Rolników” strzelił były obrońca Wisły Kraków – Marcelo. Brazylijczyk wykorzystał dobre dogranie z rzutu rożnego.

Ostateczny cios piłkarzom AZ zadał Atiba Hutchinson po indywidualnej akcji. Szkoleniowiec PSV, Dick Advocaat nawet nie okazał radości po tej bramcę.