Bayer Leverkusen po ostatnich niepowodzeniach przełamał się w spotkaniu dwudziestej siódmej kolejki niemieckiej Bundesligi. Aptekarze w spotkaniu wyjazdowym pokonali FC Augsburg 1:3 (0:1). W podstawowym składzie oglądaliśmy Sebastiana Boenischa.

W podstawowym składzie Bayernu wybiegł Sebastian Boenisch. Polski obrońca rozegrał całe spotkanie. Na ławce rezerwowych zespołu gospodarzy usiadł dwudziestoletni Arkadiusz Milik. Młodzieżowy reprezentant Polski pojawił się na boisku na ostatnie osiemnaście minut.

Bayer wyszedł na prowadzenie już w jedenastej minucie, kiedy skutecznym strzałem popisał się najlepszy piłkarz gości Stefan Kießling. Skromne prowadzenie ekipy z Leverkusen utrzymywało się do 59. minuty, kiedy gola dającego remis strzelił Werner.

W 80 minucie spotkania rozstrzygnęły się losy meczu. Błąd w ustawieniu golkipera Augsburga wykorzystał Son, który ponownie wyprowadził Bayer na jednobramkowe prowadzenie. Trzy minuty później kontrę zespołu z Bay Arena wykorzystał Can- ostatecznie ustalając wynik dzisiejszej konfrontacji na 1:3 dla Bayeru Leverkusen.