ACF Fiorentina Rafała Wolskiego przegrała na Stadio Olimpico w finale Coppa Italia przeciwko Napoli 1:3 (1:2), a Kamil Grosicki wraz ze swoim Stade Rennais FC uległ En Avant Guingamp 0:2 (0:1).

Rafał Wolski Jeszcze przed pierwszym gwizdkiem sędziego na rzymskich ulicach wybuchły zamieszki wobec których mecz przełożono o 45. minut, według niepotwierdzonych informacji śmierć poniosło dwóch kibiców. Od samego początku spotkania inicjatywę przejęło SSC Napoli, które już po 20. minutach po bramkach Lorenzo Insigne prowadziło już 2:0. Bramkę kontaktową zdobył Juan Vargas jednak gol w 90. minucie autorstwa Mertensa definitywnie pogrążył nadzieję Fiorentiny.  Rafał Wolski cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych. Fiorentina mimo porażki ma zapewnione miejsce w Lidze Europy jednak nadal walczy o prawo gry w eliminacjach do Ligi Mistrzów.

Coppa Italia – Finał

ACF Fiorentina SSC Napoli 1:3 (1:2)
Vargas 28 – Insigne 11′ 17′, Mertens 90

Sędzia: Daniele Orsato
Widzów: 65000

Żółte kartki: Valero, Iličič, Tomović, Fernández – Albiol, İnler, Insigne, Reina.
Czerwone kartki: İnler (2 Żółte kartki).

Kamil Grosicki

Kamil Grosicki stanął przed szansą wywalczenia swojego pierwszego trofeum w barwach Stade Rennes jednak jego drużyna po dosyć przeciętnym spotkaniu uległa EA Guingamp. Polak również nie zaliczy tego meczu do udanych, z boiska zszedł jako pierwszy już w 52. minucie.