Tottenham Hotspur w derbach północnego Londynu na własnym obiekcie podejmował Arsenal. Mecz zakończył się zwycięstwem popularnych „Kogutów” 2:1. Przed kolejną przegraną w tym sezonie zespołu gości nie uchronił Wojciech Szczęsny.

Polski bramkarz, który rozegrał całe spotkanie, nie miał najmniejszych szans przy stracie bramek. Rezultat weekendowego pojedynku rozstrzygnął się na przestrzeni zaledwie dwóch minut. Najpierw w 37. minucie zawodnika reprezentacji Polski pokonał Garteh Bale, który wykorzystał sytuację sam na sam. Ledwie 120. sekund później na 2:0 dla miejscowych podwyższył Lennon.

Arsenal zdołał zaledwie zmniejszyć rozmiary porażki. W 51. minucie spotkania, po uderzeniu głową futbolówkę w bramce gospodarzy umieścił Per Mertesacker.

Pomimo dwóch puszczonych bramek występ polskiego gracza został oceniony, nie najgorzej. Szczęsny otrzymał notę „2.5”- w pięciostopniowej skali.