FC St. Pauli wygrało na własnym boisku w meczu czwartej kolejki 2. Bundesligi z SV Sandhausen 2:1 (0:0). W 80. minucie na boisku w barwach gości pojawił się David Blacha, który zmienił Simona Tütinga.

Obie bramki padły w drugiej części spotkania. Jako pierwsi trafili gospodarze. W 71. minucie meczu Fin Bartels znalazł się z piłką w polu karnym i mocnym uderzeniem pokonał bramkarza gości.

Drugiego gola dla FC St. Pauli strzelił Marius Ebbers. Uderzeniem z dziewięciu metrów zawodnik podwyższył wynik meczu na 2:0. Przy golu Ebbersa asystował wcześniejszy strzelec gola, Bartels.

Honorowe trafienie dla gości na siedem minut przed końcem spotkania zaliczył Marco Pischorn. Obrońca Sandhausen strzałem głową umieścił piłkę pod poprzeczką.