W nie najlepszej sytuacji przed spotkaniem rewanżowym 1/16 finału Ligi Europy znaleźli się piłkarze Hannoveru 96. W pierwszym meczu ekipa z Bundesligi przegrała na wyjeździe z Anży Machaczkałą 3:1 (1-1).

Czwartkowy wieczór pomyślnie rozpoczął się dla graczy Hannoveru. W dwudziestej drugiej minucie po asyście Dioufa gola zdobył reprezentant Węgier- Szabolcs Huszti. Dwanaście minut później do wyrównania doprowadził Eto’o.

Zatem pierwsza połowa zakończyła się remisem 1-1. Zaraz po przerwie na prowadzenie wysunęli się gospodarze, którzy pokazali, że zależy im na jak najwyższym zwycięstwie, które postawiło, by zespół w bardzo korzystnej sytuacji w rewanżu.

W 48. minucie celne trafienie dla zespołu z rosyjskiej ekstraklasy zdobył Akhmedov. Wynik meczu w 64. minucie ustalił Boussoufa.

W drugiej odsłonie na ostatnie dziewiętnaście minut spotkania na placu gry pojawił się rezerwowy napastnik Hannoveru 96, Artur Sobiech.