Pierwszą porażkę w nowym sezonie ligi rumuńskiej doznało FC Vaslui. Drużyna polskiego obrońcy uległa na wyjeździe Dinamo Bukareszt 0:2. Piotr Celeban rozegrał pełne dziewięćdziesiąt minut. Poza kadrą meczową znalazł się Jakub Wilk.

Spotkanie rozstrzygnęło się dopiero w obrębie drugich trzech kwadransów. W 57. minucie spotkania, gola na 1:0 strzelił Dorin Rotariu. Kiedy mogło się wydawać, że mecz zakończy się skromnym zwycięstwem gospodarzy, to w doliczonym czasie gry, po skutecznym wykorzystaniu rzutu karnego mieliśmy 2:0 dla Dinama.

Niedzielny mecz nabrał dramaturgi, po 90. minucie, kiedy w dziewięćdziesiątej trzeciej minucie- czerwoną kartkę obejrzał golkiper gości – George Straton. Już trzy minuty później podyktowany rzut karny dla Dinama Bukareszt skutecznie wykończył Matei.