Napastnik Legii Warszawa, Armando Sadiku wystąpił w piątkowym meczu eliminacji do mistrzostw świata, w którym Hiszpania rywalizowała z Albanią. Piłkarz drużyny gości spotkanie rozpoczął na ławce rezerwowych, a na boisku pojawił się od początku drugiej połowy. Na tle solidnych Hiszpanów Sadiku, tak jak i inni reprezentanci Albanii, wypadli słabo i ostatecznie przegrali 0:3.

Mimo że 26-latek nie błyszczy w Legii Warszawa, to i tak jest regularnie powoływany do reprezentacji. Przed piątkowym spotkaniem napastnik miał na koncie trzy strzelone bramki w tych eliminacjach i liczył na poprawienie tego dorobku. To mu się nie udało, choć spędził na boisku całą drugą połowę. To właśnie on w przerwie zmienił Ivana Balliu.

Już po pierwszych 45 minutach wszystko było jasne. Gospodarze prowadzili bowiem 3:0 po bramkach Rodrigo, Isco i Thiago Alcantary. Po zmianie stron Hiszpanie nie kwapili się już do ultraofensywnej gry. Skupili się na kontrolowaniu wydarzeń na placu gry i dowiezieniu korzystnego rezultatu do końca.

To im się udało i jak się później okazało, dało awans na mundial w Rosji. Trzy punkty zainkasowane w meczu z Albanią oraz potknięcie Włochów z Macedonią (1:1) wystarczyły do zapewnienia ekipie z Półwyspu Iberyjskiego pierwszego miejsca w grupie G.