Pomocnik szweckiego Malmö FF, Ivo Pękalski rozegrał 80 minut w meczu siódmej kolejki Allsvenskan przeciwko Mjällby AIF. Mecz zakończył się wynikiem 2:2, chociaż goście po pierwszej połowie wygrywali 0:2.

Już w 7. minucie podopieczni Rikarda Norlinga strzelili bramkę na 0:1. A dokładnie uczynił to Jimmy Durmaz. W 20. minucie z rzutu wolnego strzelali goście. Mattias Asper obronił wprawdzie ten strzał, lecz przy dobitce Jiloana Hamada był już bezradny.

Na początku drugiej odsłony meczu na boisku pojawił się Erton Fejzullahu. W 59. minucie pięknym dograniem piętką na wolne pole popisał się Daniel Nilsson. Do piłki dopadł wprowadzony w przerwie były napastnik NEC Nijmegen i strzelił gola kontaktowego. Ten sam zawodnik cztery minuty po zejściu Pękalskiego z boiska ustalił wynik spotkania na 2:2.

Był to pierwszy remis Malmö w tym sezonie szweckiej ekstraklasy. Drużyna ta zajmuje szóste miejsce w tabeli z dorobkiem 11 punktów. Mjällby jest jedną pozycję niżej z 10 „oczkami” na koncie.