Kontuzja Ireneusza Jelenia stawia w kłopotliwej sytuacji trenera Auxerre Jeana Fernandeza. Francuski kluba obecnie nie ma godnego zastępcy dla polskiego napastnika, dlatego rozgląda się za nowym snajperem.

Jeleń w ostatnich sezonach bardzo dużo czasu spędza w gabinetach lekarskich. Od kilku tygodni zmaga się z kontuzją kolana, która wykluczyła go z gry do stycznia przyszłego roku. W poprzednim sezonie opuścił ponad połowę spotkań z powodu kontuzji pleców, ale nie przeszkodziło mu to w strzeleniu aż 11 bramek.

Działacze Auxerre bardzo poważnie myślą o sprowadzeniu nowego napastnika, ponieważ kontuzjowany jest również drugi snajper, ściągnięty latem z Le Mans Anthony Le Tallec.

„Chcemy pozyskać napastnika, aby przygotować się na możliwe odejście Jelenia, albo znaleźć dla niego godnego zmiennika w razie kontuzji” – przyznał prezydent klubu Alain Dujon w rozmowie z gazetą l’Yonne Republicaine.

Na razie nie wiadomo, jaka będzie w przyszłości w Auxerre będzie wyglądała sytuacja reprezentanta Polski. „Nie jest wcale powiedziane, że od nas odejdzie. Na razie prowadzimy rozmowy w sprawie przedłużenia kontraktu” – przyznał Dujon.

Auxerre obecnie zajmuje dziewiąte miejsce w tabeli Ligue 1. Francuski klub słabo spisuje się również w Lidze Mistrzów, gdzie po czterech meczach zamyka tabelę.

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.

Ten artykuł jest dostępny tylko w zagraniczej odsłonie tego serwisu.