Szymon Gruca zdobył swoją pierwszą bramkę w barwach Partizána Bardejov. Polski pomocnik rozegrał pełne 90 minut, a jego klub pokonał u siebie Zemplín Michalovce 2:1 (2:0).

22-latek otworzył wynik spotkania w 10. minucie. Chwilę później było już 2:0 po trafieniu Juraja Kuhajdíka. Przyjezdni zdobyli kontaktowego gola w 52. minucie. Jago autorem został Michal Hamuľak. Był to jednak kres możliwości Zemplína i to gospodarze zgarnęli komplet punktów, co sprawia, że obie ekipy mają obecnie na swoim koncie po 55 „oczek”. Nie mogą jednak marzyć o awansie, gdyż to liderujące ŽP Šport Podbrezová zapewniło sobie awans do ekstraklasy. Przed rozpoczęciem obecnej kolejki klub ten miał aż 15 punktów przewagi nad drugim Zemplínem Michalovce. Awans zapewnia jedynie zajęcie pierwszego miejsca w tabeli.