Marcin Wasilewski powrócił do pierwszego składu Anderlechtu Bruksela. Reprezentant Polski rozegrał 90 minut na nietypowej dla siebie pozycji lewego obrońcy w spotkaniu 29. kolejki Jupiler League z KV Mechelen 1:0 (0:0).

Polak po raz ostatni zagrał w lidze 27 grudnia w meczu z Lierse SK (4:1). Od tego czasu nie cieszył się zaufaniem trenera i zimą był bliski zmiany pracodawcy. Ostatecznie pozostał jednak w stolicy Belgii i ponownie otrzymał szansę na grę. W 86. minucie został ukarany żółtą kartką.

Jedyna bramka we wczorajszym spotkaniu padła w 58. minucie. Dośrodkowanie wprowadzonego po przerwie Ronalda Vargasa ładnym strzałem głową na gola zamienił Tom De Sutter, dla którego było to jedenaste trafienie w bieżących rozgrywkach.

Dzięki wygranej, Anderlecht utrzymał 6-punktową przewagę nad drugim w tabeli Zulte Waregem. KV Mechelen plasuje się w niej na ósmej pozycji.