fortuna

Powołania do drużyn młodzieżowych

Poza powołaniami Waldemara Fornalika, także trenerzy drużyn młodzieżowych wysłali swoje selekcje do wybrańców. I wśród nich oczywiście nie mogło zabraknąć graczy z klubów zagranicznych.

U-21

Podopieczni trenera Marcin Dorny rozegrają dwa spotkania – z Maltą, w ramach eliminacji ME 2015 oraz towarzysko z reprezentacją Norwegii. Zgrupowanie potrwa od 2 do 11 czerwca.

Lista powołanych:
1. Bartosz Bereszyński (Legia Warszawa)                      
2. Damian Dąbrowski (Cracovia)
3. Michał Chrapek (Wisła Kraków)
4. Mateusz Cichocki (Dolcan Ząbki)             
5. Daniel Dziwniel (OFC Kickers Offenbach)
6. Dominik Furman (Legia Warszawa)                  
7. Rafał Janicki (Lechia Gdańsk)         
8. Marcin Kamiński (Lech Poznań)    
9. Mateusz Kupczak (GKS Tychy)
10. Rafał Leszczyński (Dolcan Ząbki)         
11. Mateusz Lewandowski (Pogoń Szczecin)                
12. Bartłomiej Pawłowski (Widzew Łódź)                    
13. Kacper Przybyłko (1.FC Koeln)
14. Adam Pazio (Polonia Warszawa)           
15. Jakub Szumski (Piast Gliwice)                          
16. Julien Tadrowski (Pogoń Szczecin)                
17. Rafał Wolski (AFC Fiorentina)
18. Paweł Wszołek (Polonia Warszawa)               
19. Michał Żyro (Legia Warszawa)   

U-20
Kadra Jacka Zielińskiego zmierzy się towarzysko z Włochami 5 czerwca. Zgrupowanie rozpocznie się dwa dni wcześniej.

Lista powołanych:
1. Mateusz Szwoch (Arka Gdynia)     
2. Michał Rzuchowski (Arka Gdynia)
3. Michał Szromnik (Arka Gdynia)
4. Bartosz Żurek (GKS Bełchatów)
5. Jakub Bąk (GKS Tychy)
6. Mateusz Mączyński (GKS Tychy)
7. Piotr Parzyszek (De Graafschap)
8. Bartosz Kopacz (Górnik Zabrze)
9. Tomasz Kowalski (Jagiellonia Białystok)
10. Szymon Drewniak (Lech Poznań)
11. Mateusz Bany (Miedź Legnica)
12. Jan Pawłowski (Olimpia Grudziądz)
13. Wojciech Lisowski (Piast Gliwice)
14. Radosław Wiśniewski (Pogoń Szczecin)
15. Krystian Stępniowski (Puszcza Niepołomice)
16. Martin Konczkowski (Ruch Chorzów)
17. Michał Nalepa (Termalica Nieciecza)
18. Bartłomiej Kasprzak (Widzew Łódź) 

U-19
Podopieczni Marcina Sasala zagrają w turnieju II rundy eliminacji do mistrzostw Europy U-19 w dniach 27.05-11.06.

Lista powołanych zawodników:

1. Maciej Szewczyk (Alemannia Aachen)
2. Arkadiusz Milik (Bayer 04 Leverkusen)
3. Sebastian Mrowca (Bayern Monachium)

4. Seweryn Michalski (GKS Bełchatów)
5. Konrad Nowak (Górnik Zabrze)
6. Oskar Rybicki (Hamburger SV)
7. Gracjan Horoszkiewicz (Hertha BSC)
8. Dawid Smug (Inter Mediolan)
9. Kamil Kurowski (Kolejarz Stróże)
10. Dariusz Formella (Lech Poznań)
11. Tomasz Kędziora (Lech Poznań)
12. Karol Linetty (Lech Poznań)
13. Łukasz Kacprzycki (Lechia Gdańsk)
14. Aleksander Jagiełło (Legia Warszawa)
15. Oskar Pogorzelec (Legia Warszawa)
16. Igor Łasicki (SSC Napoli)
17. Lukas Klemenz (Odra Opole)
18. Radosław Murawski (Piast Gliwice)
19. Kamil Zieliński (Pogoń Szczecin)
20. Adrian Liberacki (Reggina Calcio)
21. Martin Kobylański (Werder Brema)
22. Mariusz Stępiński (Widzew Łódź)
23. Paweł Stolarski (Wisła Kraków)

Leave us a reply

You must be logged in to post a comment.