Arkadiusz Milik doznał poważnie wyglądającej kontuzji kolana w meczu 6. kolejki włoskiej Serie A, w którym jego Napoli mierzyło się z zespołem Spal. Reprezentant Polski pojawił się na boisku dopiero w 70. minucie, ale w samej końcówce upadł na prawą nogę i nie dokończył spotkania. Napoli, po emocjonującej rywalizacji, ostatecznie zwyciężyło 3:2.

Sobotą potyczkę Milik rozpoczał na ławce rezerwowych. W wyjściowym składzie znalazł się natomiast inny z Polaków – Piotr Zieliński. Nasz pomocnik otrzymał od trenera Maurizio Sarriego 70 minut, po czym został zmieniony przez… Milika.

Mecz lepiej rozpoczął się dla ekipy Spal, w barwach której pełne 90 minut zaliczył Bartosz Salamon. Gospodarze wyszli na prowadzenie w 13. minucie za sprawą gola Pasquale Schiattarelli. Chwilę później stan meczu wyrównał jednak Lorenzo Insigne.

Po przerwie kibice na bramkę musieli czekać do 72. minuty. Wtedy Napoli na prowadzenie wyprowadził Jose Callejon. Zespół Spal zdołał wyrównać niespełna kwadrans przed końcem regulaminowego czasu gry, po golu Federico Vivianiego. Ostatnie słowo należało jednak do gości, którzy w 83. minucie ustalili wynik na 2:3. Trafieniem na wagę trzech punktów popisał się Faouzi Ghoulam.

Jeśli chodzi o kontuzję Milika, to w niedzielę napastnik przejdzie dokładne badania. – Na ten moment mogę tylko stwierdzić, że to nie to kolano, które było operowane – powiedział po meczu trener Sarri.