W piątek rozegrano spotkanie pomiędzy Heerenveen SC a Rodą Kerkrade w ramach 20. kolejki holenderskiej Eredivisie. W bramce gości wystąpił Paweł Kieszek, a Mateusz Prus i Mikołaj Lebedyński mecz obserwowali z ławki rezerwowych.

Sporo emocji dostarczyło kibicom spotkanie Heerenveen z Rodą. Do przerwy po bardzo wyrównanym widowisku utrzymywał się remis 2:2. Po zmianie stron na prowadzenie wyszli goście po trafieniu Daryla De Beule. Radość przyjezdnych nie trwała jednak zbyt długo. W 63. minucie wyrównał Geralda Sibona. Trzy punkty gospodarzom zapewnił w 70. minucie Bas Dost. W bramce Rody wystąpił Paweł Kieszek, któremu nie udało się zachować czystego konta. Mateusz Prus i Mikołaj Lebedyński cały mecz spędzili na ławce rezerwowych.