Reprezentacja Polski U-17 przegrała u siebie 0:2 (0:1) w pierwszym meczu turnieju eliminacyjnego mistrzostw Europy z rówieśnikami z Białorusi spadając tym samym na ostanie miejsce w tabeli.

Białorusini pierwszą sytuację stworzyli sobie już w 13. minucie kiedy to po stracie Bielika na bramkę uderzył Bakhar. Kwadrans później reprezentacja Białorusi objęła prowadzenie. Po wyrzucie z autu jeden z zawodników przedłużył piłkę głową, a do niej dopadł Belezyak, który otworzył wynik meczu.

Polacy opowiedzieli mocnym uderzeniem z woleja autorstwa Krystiana Bilika jednak Plotnikov przerzucił piłkę nad poprzeczką. W 69. minucie Białorusini przeprowadzili błyskawiczną kontrę, po której w pole karne wpadł Kabachevski uderzając piłkę po długi rogu, tym razem jednak dobrze zachował się Bartłomiej Żynel wybijając futbolówkę przed siebie.

Chwilę później po dużym zamieszaniu w polu karnym Biało-Czerwoni mogli doprowadzić do wyrównania jednak ostatecznie piłka została wybita. W 75. minucie drugą bramkę w meczu zdobył Belezyak, który wykorzystał zamieszanie po rzucie rożnym. Jeszcze w doliczonym czasie gry po raz kolejny bramce strzeżonej przez Bartłomieja Żynela zagroził Kabachevski jednak ponownie zatrzymał go Polak.