fortuna

Porażka Ludzika w finale JSM

Sebastian Ludzik niestety nie sięgnął po juniorski Puchar Szwecji. Jego drużyna została rozgromiona w finale tych rozgrywek przez Halmstads BK U-19 aż 3:5 (1:2). Młody obrońca wybiegł w podstawowym składzie Hammarby IF.

Gospodarze strzelili pierwszą bramkę już w 4. minucie. Do siatki z bliskiej odległości trafił Simon Silverholt. Kwadrans później wyrównał Viktor Nordin. Zawodnicy z Halmstad schodzili na przerwę jako prowadzący, gdyż w 29. minucie bramkę strzelił Anton Jonsson.

W 53. minucie dośrodkowanie z rzutu wolnego Daniela Radovanovica zamienił na trafienie Shkodran Maholli. 19 minut później Szwed asystował, a gola strzelił Ardian Rexhepi. W 78. minucie swoją drugą bramkę zdobył Anton Jonsson.

Ostatnie minuty należały do stołecznego klubu, jednak było to za mało by zdobyć puchar. W 84. minucie trafił Gordon Jordell, a w 87. Patrik Andersson.