Wicemistrz Polski poprzedniego sezonu Ekstraklasy, Lech Poznań niespodziewanie uległ na wyjeździe w spotkaniu III rundy eliminacji do Ligi Europy islandzkiemu Stjarnan F.C. 1:0 (0:0).

Niebezpiecznie pod polem karnym „Kolejorza” było już w 1. minucie spotkania i tylko dzięki przytomnej interwencji Burica nadal utrzymywał się bezbramkowy rezultat. Polski zespół odpowiedział świetną sytuacją Lovrencsicsa jednak strzał Węgra wybronił Jónsson.

W 16. minucie rzut rożny wykonywał Lovrencsics jego wrzutka trafiła do Pawłoskiego, który bezpośrednio uderzył na bramkę lecz znowu dobrze zachował się Jónsson. Tuż po pierwszej części meczu wynik otworzył Rolf Toft, który wykorzystał nieporozumienie Kamińskiego i Burica i pokonuje bośniackiego bramkarza.

W 53. minuty Lech kolejny raz wykonywał rzut rożny, a strzał głową oddawał Ubiparip jednak i tym razem dobrze interweniował Islandczyk. Chwilę potem w pole karne wpadł Pawłowski, który podaje do lepiej ustawionego Lovrencsicsa, ten uderzył na bramkę, a kolejną poradą popisał się Jónsson.

W 74. minucie powinien być już remis, głową uderzał Ubiparip, a piłkę z linii bramkowej wybili Islandzcy obrońcy. Serb próbował także 2 minuty później oddając groźnie wyglądający strzał z dystansu. Jeszcze przed końcem Toft mógł podwyższyć prowadzenie, ale jego mocny strzał pewnie wybronił Burić.