Ariel Borysiuk zagrał w pełnym wymiarze czasowym w pojedynku 19. kolejki 2. Bundesligi przeciwko VfR Aalen. Jego 1. FC Kaiserslautern niestety przegrało 0:1 (0:1), a Polak ujrzał żółtą kartkę.

Spotkanie było dość wyrównane. Obie drużyny atakowały, jednak nie udawało im się pokonać bramkarza przeciwnika. W ostatniej akcji pierwszej połowy padło decydyjące trafienie. Enrico Valentini otrzymał piłkę od Leandro Grecha i pobiegł lewym skrzydłem. Następnie Włoch zbiegł do środka, przełożył sobie futbolówkę na swoją lepszą – prawą nogę i perfekcyjnie przymierzył z około 16 metrów.

Tuż po zmianie stron groźny strzał oddał reprezentant Polski, jednak nie na tyle, by doprowadzić do wyrównania. W 60. minucie ponownie uderzał Borysiuk i również tym razem zagroził Jasminowi Fejzicowi. W 77. minucie „Wizir” za faul na Martinie Dausch’u został ukarany swoim piątym w tym sezonie żółtym kartonikiem.

„Czerwone Diabły” mimo porażki nadal zajmują trzecią pozycję w stawce zaplecza niemieckiej ekstraklasy. VfR Aalen awansowało na piątą lokatę.