fortuna

Porażka FC Köln, 45 minut Przybyłki

W 4. kolejce 2. Bundesligi 1. FC Köln przegrało z Energie Cottbus 0:1 (0:1). W barwach „Kozłów” całą drugą połowę rozegrał Kacper Przybyłko. Adam Matuszczyk nie jest w pełni sił po urazie, dlatego nie znalazł się w kadrze gospodarzy.

FC Köln ruszyło do ataku od pierwszego gwizdka sędziego. Zemściło się to na nich po trzydziestu minutach gry. Zwycięskiego gola dla gości zdobył Boubacar Sanogo. Ze względu na durzą nieskuteczność Mikaela Ishaka trener Holger Stanislawski postanowił zdjąć go z boiska już po 45 minutach. Miejsce Szweda zajął Kacper Przybyłko.

Polak najlepszą sytuację do wyrównania miał w 80. minucie, jednak nie potrafił pokonać Thorstena Kirschbauma, stojąc trzy metry przed linią bramkową. Dwie minuty później po raz kolejny próbował szczęścia, jednak jego uderzenie poszybowało nad poprzeczką.

1. FC Köln jest przedostatnie w tabeli. W czterech spotkaniach zdobyli oni zaledwie jeden punkt. Energie Cottbus z dziesięcioma „oczkami” lideruje w 2. Bundeslidze.