Borussia Dortmund nieudanie zakończyła rok. Podopieczni Jürgena Kloppa przegrali na własnym stadionie z Herthą Berlin 1:2. W podstawowym składzie BVB wybiegło dwóch Polaków- Jakub Błaszczykowski i Robert Lewandowski.

Początek meczu nie zapowiadał tak niekorzystnego rezultatu końcowego. Już w 7. minucie podanie Sebastiana Kehla na bramkę zamienił Marco Reus.

Jednak 23. minuta przyniosła wyrównanie po błędzie Erika Durma. Bramkę zdobył Adrian Ramos. Inny młody zawodnik Borussii, Marian Sarr nie popisał się chwilę przed przerwą. Jego błąd wykorzystał Sami Allagui.

Do końca spotkania wynik nie uległ już zmianie. Po przerwie na placu gry pojawił się Łukasz Piszczek, zmieniając młodego Sarra. Z kolei w 56. minucie boisko opuścił Jakub Błaszczykowski, który został zmieniony przez Jonasa Hofmanna. Robert Lewandowski rozegrał pełne 90. minut.