Borussia Dortmund niespodziewanie przegrała na wyjeździe z Hamburgerem SV 2:3 (0:1) w meczu 4. kolejki niemieckiej Bundesligi. Asysty przy golach dla gości zaliczyli Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek.

Obaj reprezentanci Polski tradycyjnie wybiegli w podstawowym składzie BVB. Tym razem na ławce usiadł Jakub Błaszczykowski, którego w jedenastce zastąpił Ivan Perisic. Chorwacki pomocnik wpełni odpłacił się trenerowi Jürgenowi Kloppowi za dane mu zaufanie.

Gospodarze objęli prowadzenie już w 2. minucie spotkania. Dośrodkowanie z lewego skrzydła Rafaela van der Vaarta, ładnym strzałem głową wykończył Heung-Min Son. Tuż po rozpoczęciu drugiej połowy Borussii udało się wyrównać za sprawą gola Perisicia, który znakomicie przelobował Rene Adlera po podaniu Lewandowskiego.

W 55. minucie ponownie bramkę zdobyło jednak HSV. Znakomitym prostopadłym podaniem popisał się van der Vaart i dogodnej sytuacji nie zmarnował Ivo Ilicevic. Już cztery minuty później było 3:1 dla gospodarzy. Po indywidualnej akcji, pięknym strzałem zza pola karnego popisał się Son i nie dał szans Romanowi Weidenfellerowi.

Już minutę później BVB zdobyło kontaktowego gola. Swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Perisic, któremu przypadkowo asystował Łukasz Piszczek. W 63. minucie na placu gry pojawił się Błaszczykowski, który zastąpił Sebastiana Kehla.

Polski skrzydłowy już chwilę później mógł trafić do siatki, jednak w sytuacji sam na sam z Adlerem, strzelił wprost w bramkarza. W ostatniej minucie spotkania szansę na wyrównanie zmarnował także Lewandowski, który starał się przelobować golkipera rywali, jednak posłał piłkę nad bramką.

Dzięki wygranej, Hamburger awansował na 15. miejsce w tabeli, zdobywając swoje pierwsze punkty w tym sezonie. Borussia zajmuje 4. lokatę, jednak do liderującego Bayernu Monachium traci już pięć „oczek”.