Wojciech Szczęsny nie zdołał uchronić Arsenalu Londyn przed porażką z Manchesterem United w meczu 22. kolejki Premiership. Mistrzowie Anglii zwyciężyli 2:1 i nadal tracą trzy punkty do liderującego Manchesteru City.

Pierwsza bramka w spotkaniu padła w doliczonym czasie gry pierwszej połowy. Weteran angielskich boisk Ryan Giggs dośrodkował do Antonio Valencii, a ten strzałem głową nie dał szans polskiemu bramkarzowi.

W drugiej połowie „Kanonierzy starali się wyrównać. Udało im się w 71. minucie, kiedy do siatki trafił niezawodny w obecnym sezonie Robin van Persie. Radość kibiców z Londynu nie trwała długo, bowiem już dziesięć minut później bramkę, jak się później okazało na wagę trzech punktów, strzelił dla gości Danny Welbeck.

Po meczu oceny bohaterom niedzielnego widowiska wystawił ceniony serwis piłkarski Goal.com. Szczęsny otrzymał wysoką notę „7.0”. „Wykazał się świetnym refleksem, zaliczając serię dobrych interwencji, szczególnie broniąc strzał Naniego z pierwszej połowy. Przynajmniej wpuścił o sześć bramek mniej niż ostatnim razem” – napisano w uzasadnieniu.

Tytuł „Top of the Match” otrzymał Valencia, który miał udział przy obu golach dla Man Utd. Ekwadorczyk został oceniony na „8.0”. Najgorszym piłkarzem meczu został uznany napastnik Arsenalu Theo Walcott, który otrzymał notę „4.5”.