We wczorajszym hicie 17. kolejki Premier League Manchester United pokonał Arsenal Londyn 1:0. Po raz pierwszy w meczu ligowym, w bramce „Kanonierów” stanął Wojciech Szczęsny.

Szczęsny zastąpił w bramce kontuzjowanego Łukasza Fabiańskiego, który usiadł na ławce rezerwowych. W przeciwnej drużynie również wśród zmienników usiadł Tomasz Kuszczak.

Pod koniec pierwszej połowy gospodarze wyszli na prowadzenie. Dośrodkowanie Naniego na gola zamienił strzałem głową Park Ji-Sung, nie dając szans na skuteczną interwencję polskiemu bramkarzowi.

W drugiej części spotkania przewagę mieli gospodarze, jednak bardzo dobrze w bramce Arsenalu spisywał się Szczesny. W 54. minucie Polak wygrał sytuację sam na sam z Andersonem.

Dwadzieścia minut później sędzia Howard Webb podyktował rzut karny dla Man Utd. Do piłki ustawionej na jedenastym metrze podszedł Wayne Rooney, jednak fatalnie przestrzelił.

W 84. minucie angielski napastnik próbował przelobować Szczęsnego, jednak znakomitą interwencją popisał się 20-letni bramkarz.

Debiut Polaka w tak ważnym meczu wypadł bardzo dobrze i można powiedzieć, że był jednym z najlepszych piłkarzy Arsenalu na boisku.

Manchester United – Arsenal Londyn 1:0 (1:0)