Anderlecht z Marcinem Wasilewskim w składzie niespodziewanie uległ cypryjskiej drużynie, AEL Limassol 1:2 (1:0). Mecz został rozegrany w ramach IV rundy kwalifikacji do rozgrywek Ligi Mistrzów.

Po raz pierwszy na prowadzenie wyszli gospodarze, było to w 34. minucie spotkania, a autorem bramki został Junior. Kibice Anderlechtu na gola swoich ulubieńców musieli czekać ponad godzinę, a strzelcem okazał się Mbokani po fantastycznej asyście Kanu.

Wszystko powoli wracało do normy, kiedy niespodziewanie w 72. minucie spotkania zwycięską, jak się później okazało, bramkę zdobył Miguel. Był to gwóźdź do trumny dla Belgów.

Marcin Wasilewski zagrał dobry mecz, zaliczył kilka ważnych przejęć i wspomagał kolegów w akcjach ofensywnych.