AEK Ateny uległy w wyjazdowym spotkaniu Xanthi 1-0, od 32. minuty grał w tym meczu posiadający polski paszport Roger Guerreiro. Reprezentant Polski właśnie w 32. minucie zmienił kontuzjowanego Lagosa.

Jedyną bramkę w tym spotkaniu zdobył w 58. minucie Markovski strzałem zza pola karnego. Swój udział w tym trafieniu miał Roger, bowiem to on dogrywał piłkę do Mantalosa, który asystował przy tym trafieniu.

Ogólnie występ Guerreiro można zaliczyć do udanych. Zaliczył kilka przejęć oraz doskonale rozrzucał piłki na skrzydła do swoich kolegów. Taki zawodnik na pewno przydałby się w kadrze Waldemara Fornalika.

Warto dodać, że sędzia w tym spotkaniu aż dziesięć razy wyciągał z kieszeni żółty kartonik i raz czerwony.