Oskar Zawada zanotował fantastyczny mecz w spotkaniu 10. kolejki A-Jugend Bundesligi przeciwko zespołowi U-19 Dynama Drezno. Dzięki hat-trickowi nastolatka z Polski „Wilki” zdołały wygrać 4:2 (3:0).

18-letni snajper dwa trafienia zaliczył w zaledwie kilkudziesięciosekondowym odstępie czasowym – w 25. i 26. minucie. Przed przerwą rezultat podwyższył jeszcze Anton Donkor.

Po zmianie stron gospodarze wyraźnie się przebudzili, czego dowodem są bramki Niklasa Landgrafa i Ahmeta Sagata. Wolfsburg poczuł zagrożenie, gdyż tylko jedno trafienie dzieliło Dynamo od osiągnięcia remisu. Spokojną końcówkę spotkania zapewnił jednak Zawada, wyprowadzając swój zespół na dwubramkowe prowadzenie. Dorobek Polaka w tym sezonie to 1 bramka w rezerwach i 5 w ekipie U-19.

Drugi z Polaków w Wolfsburgu – Paweł Łysiak przesiedział cały mecz na ławce.