Świetnie w trwającym właśnie meczu inaugurującym wiosnę w 2. Bundeslidze prezentują się nasi rodacy. W starciu Unionu Berlin z VfL Bochum prowadzi 2:1 zespół ze stolicy, a przy wszystkich golach duży udział mieli Polacy!

Goście z Bochum objęli prowadzenie w 32. minucie po trafieniu Selima Gündüza. Asystował mu największy wygrany okresu przygotowawczego w swoim zespole Piotr Ćwielong. Polski skrzydłowy jesienią zaliczył tylko 2 mecze, a od początku rundy rewanżowej nowy trener – Gertjan Verbeek – postanowił dać mu szansę, którą były piłkarz Śląska Wrocław wykorzystał.

Martin Kobylański rozpoczął spotkanie na ławce stałecznej ekipy, lecz od początku drugiej odsłony przebywał na placu gry. Odpłacił się już pięć minut po wejściu na boisko, doprowadzając do remisu. Jest to jego pierwsza bramka dla Unionu w tym sezonie. Ćwielong opuścił plac gry w 70. minucie. Jego miejsce zajął wypożyczony z Fulham Thomas Eisfeld. Bramkę na wagę kompletu punktów strzelił w 86. minucie Damir Kreilach. Udział w akcji bramkowej również miał młodzieżowy reprezentant Polski, lecz nie zaliczył bezpośredniej asysty.