We wtorkowy wieczór odbył się mecz dwóch „Polskich” drużyn w Lidze Mistrzów. Borrusia Dortmund Roberta Lewandowskiego, Łukasza Piszczka i Kuby Błaszczykowskiego podejmowała Arsenal Londyn Łukasza Fabiańskiego i Wojciecha Szczęsnego.

Mecz na Signal Iduna Park zakończył się remisem 1-1. Pierwszą bramkę dla gości strzelił Van Persie, a wynik w 88 minucie ustanowił rezerwowy Borussi Ivan Perisic.W składzie Borussi pełne 90 minut zaliczyli Robert Lewandowski i Łukasz Piszczek, w 69 minucie na boisku pojawił sie Błaszczykowski zaliczając bezbarwny występ. Pomiędzy słupkami Arsenalu ze świetnej strony pokazał się Wojtek Szczęsny zatrzymując wiele razy ataki Borussi.

Najwyższe oceny dostał Szczęsny, któremu serwisy goal.com i Sky Sports przyznały noty 7. Bardzo wysoko występ polskiego bramkarza ocenili natomiast czytelnicy Sky Sports, których średnia not wyniosła 8,3 i była najwyższa spośród wszystkich zawodników, którzy grali w tym pojedynku.

Nieco niższe oceny dostał Lewandowski, który otrzymał 6,5 od goal.com i 7 od Sky Sports (średnia czytelników to 6,6). Podobnie oceniono Piszczka – 6 od goal.com i 7 od Sky Sports (6,9). Najniższe noty dostał Błaszczykowski, którego goal.com ocenił na 6,5, a Sky na 6 (6,5).