Reprezentacja Polski pokonała reprezentację Serbii 1:0 w spotkaniu rozgrywanym w Poznaniu. Jedynego gola w meczu zdobył Jakub Błaszczykowski w 28. minucie. Parę razy wspaniale interweniowali polscy bramkarze, Łukasz Fabiański i Wojciech Szczęsny.

W 7. minucie Łukasz Fabiański sparował strzał Ljajicia na poprzeczkę, a niecelnie głową dobijał Ivanović. Polacy pierwszą groźną akcję przeprowadzili w 28. minucie, ale za to była to od razu akcja skuteczna. Lewandowski z lewej strony dośrodkował w pole karne Serbów, piłkę wybił obrońca, a ta spadła pod nogi Błaszczykowskiego, który z pierwszej piłki uderzył tuż przy prawym słupku. Wynik do przerwy nie uległ zmianie.

W drugiej połowie blisko podwyższenia wyniku był Milik. Napastnik Ajaxu uderzył z okolicy 15. metra, jednak piłka zatrzymała się na słupku serbskiej bramki. Pod koniec spotkania Polacy mieli dużo szczęścia. Tym razem uderzał na bramkę Rajković, ale jego strzał  odbił się najpierw od Szczęsnego, a potem od poprzeczki.

Następny mecz towarzyski polska kadra rozegra w sobotę, 26.03.2016. Będzie to mecz z Finlandią we Wrocławiu.

Polska – Serbia 1:0 (1:0)