Drużyna FC Koeln pokonała na własnym stadionie VfL Bochum 3:1 i na trzy kolejki przed zakończeniem sezonu drużyna z Kolonii zapewniła sobie awans do najwyższej klasy rozgrywkowej w Niemczech.

Duży wpływ na dzisiejszy wynik mieli Polacy. Przy pierwszym trafieniu gościu asystę zaliczył Piotr Ćwielong,a bramkę samobójczą w tej sytuacji zdobył Matuszczyk. Bramka wyrównująca padła z kolei po podaniu Peszki. Były zawodnik Lecha Poznań brał udział również przy bramce na 2:1 gdy po jego zagraniu faulowany w polu karnym był Helmes.

Matuszczyk plac gry opuścił już po 45. minutach, a do 77 minuty boisko opuścił Piotr Ćwielong. Peszko rozegrał całe spotkanie.

W drużynie z Kolonii w obecnym sezonie występowała trójka polskich zawodników: Sławomir Peszko, Kacper Przybyłko oraz Adam Matuszczyk.

Najmniejszy wpływ z wymienionych zawodników na awans miał Przybyłko, który rozegrał w barwach lidera 2. Bundesligi zaledwie osiem spotkań i został wypożyczony do drużyny Arminii Bielefeld. Dwudziestokrotnie na placu gry pojawiał się 25-letni Matuszczyk, a trzy mecze więcej rozegrał cztery lata starszy Peszko, który jest wypożyczony z zespołu Parmy. Od przyszłego sezonu zawodnikiem Koziołów będzie Paweł Olkowski.