Reprezentacja Polski przegrała z Włochami 0:2 (0:1) w meczu towarzyskim rozegranym na Stadionie Miejskim we Wrocławiu. Honorową bramkę dla gospodarzy mógł strzelić Błaszczykowski, lecz nie wykorzystał rzutu karnego.

Lepiej mecz rozpoczęli Polacy. W 13. minucie w pole karne gości wpadł Peszko, ale nie trafił w światło bramki. Sześć minut później groźną okazję miał De Rossi, jednak zamiast strzelać, próbował zagrać do kolegi z zespołu i akcje przerwali obrońcy.

W 24. minucie z dystansu uderzył Peszko. Niestety jego strzał minął nieznacznie bramkę Buffona. Sześć minut później prowadzenie objęli Włosi. Na strzał z ponad dwudziestu metrów zdecydował się Balotelli i przelobował wysuniętego Szczęsnego.

Już chwilę później mógł być remis, lecz dobry strzał Lewandowskiego obronił golkiper gości. Pod koniec pierwszej połowy w polu karnym Włoch padł Łukasz Piszczek, ale o rzucie karnym nie mogło być mowy.

Od początku drugiej części gry dominować zaczęli goście. W 53. minucie w pole karne dośrodkował Montolivo. Niepilnowany Balotelli z siedmiu metrów uderzył niecelnie. Trzy minuty później dobrą okazję miał Polanski. Piłka po jego strzale o centymetry minęła bramkę.

W 60. minucie było już 0:2 dla Włochów. Piłki zagranej z lewego skrzydła nie przeciął Głowacki i w sytuacji sam na sam lepszy od Szczęsnego był Pazzini. Siedem minut później świetną interwencją popisał się bramkarz Arsenalu wygrywając pojedynek z Matrim.

W 80. minucie wreszcie groźniej zaatakowali gospodarze. Piszczek dokładnie dośrodkował na głowę Lewandowskiego, ale ten uderzył nad poprzeczką. W 84. minucie w polu karnym „Lewego” faulował Ranocchia, a sędzia nie miał wątpliwości i wskazał na „wapno”. Jedenastkę wykonywaną przez Błaszczykowskiego obronił jednak Buffon.

W 92. minucie okazję na podwyższenie wyniku miał Matri, lecz trafił w boczną siatkę.

Mecz towarzyski
Polska – Włochy 0:2 (0:1)
Balotelli 29, Pazzini 60

Sędzia: Laurent Duhamel (Francja).
Widzów: 42 000.

Żółte kartki: Polanski oraz Ogbonnna.

Polska: Wojciech Szczęsny – Łukasz Piszczek, Damien Perquis (69 Marcin Wasilewski), Arkadiusz Głowacki, Jakub Wawrzyniak – Eugen Polanski (65 Adam Matuszczyk), Rafał Murawski (80 Dariusz Dudka) – Jakub Błaszczykowski, Ludovic Obraniak (56 Paweł Brożek), Sławomir Peszko (65 Adrian Mierzejewski) – Robert Lewandowski.

Włochy: Gianluigi Buffon – Ignazio Abate, Andrea Ranocchia, Giorgio Chiellini, Domenico Criscito (77 Angelo Ogbonna) – Daniele De Rossi (46 Thiago Motta), Andrea Pirlo (46 Simone Pepe), Ricardo Montolivo, Claudio Marchisio (61 Alessandro Matri) – Giampaolo Pazzini (62 Alberto Aquilani), Mario Balotelli.

W 85. minucie Gianluigi Buffon obronił rzut karny wykonywany przez Jakuba Błaszczykowskiego.