Koniec marzeń i złudzeń – reprezentacja Polski w piłce nożnej po porażce w Charkowie z Ukrainą 0:1 straciła szanse na awans do Mistrzostw Świata w 2014 roku. Po raz kolejny zawiodła skuteczność w kluczowych momentach gry.

Mimo, że przed tym spotkaniem szanse awansu nie były zbyt duże, dla kadry cel był oczywisty- trzeba wygrać z Ukrainą. W pierwszych minutach trochę odważniej pressingiem zagrała Ukraina, jednak po tym, jak Polacy kilkukrotnie wychodzili z kontrą, zaczęli grać bardziej asekuracyjnie i gra się wyrównała.

W przeglądzie całego spotkania więcej dobrych sytuacji na gola miała reprezentacja Polski. Jednak, kiedy piłkę należało skierować do bramki, to albo piłka była uderzana za lekko, aby zaskoczyć Piatowa, albo niecelnie.

Z kolei Ukraińcy, nie licząc niecelnego strzału zza pola karnego tzw. „setkę” mieli jedną – w 64. minucie, kiedy Grzegorz Wojtkowiak nie zdołał wybić piłki dośrodkowywanej w pole karne, a Andriy Yarmolenko nie miał problemów z umieszczeniem piłki w siatce.

Mimo, że znowu tracimy bramkę po błędzie obrońcy, to należy wspomnieć, że gra obronna w tym spotkaniu nie wyglądała najgorzej, chyba po raz pierwszy od kilku spotkań. Drżeliśmy o parę stoperów Glik-Szukała, ale ten duet spisał się co najmniej przyzwoicie.

Wydawać się może, że znów, w kolejnym meczu, jesteśmy zespołem lepszym, ale rażąca nieskuteczność nie pozwala na odniesienie korzystnego rezultatu.