Po ośmiu meczach oczekiwania reprezentacja Polski pod wodzą Franciszka Smudy wygrywa swój towarzyski mecz z Wybrzeżem Kości Słoniowej 3-1. Bramki dla „Biało Czerwonych” strzelali kolejno Lewandowski, Obraniak oraz drugi raz Robert Lewandowski.

Spotkanie o samego początku zapowiadało się bardzo emocjonująco. Prowadzenie już w 10 minucie objęła kadra Smudy. Wtedy to idealne podanie Obraniaka wykorzystał Robert Lewandowski, mijając bramkarza z dość ostrego kąta zdobył bramkę na 1-0.

W samiutkiej końcówce pierwszej połowy mięliśmy wyrównanie. Dośrodkowanej piłki nie zdołali wybić obrońcy gospodarzy, ta pada łupem Gervinho, który bez skrupułów umieszcza ją w siatce Fabiańskiego.

W 65 minucie było już 2-1. Piłkę zaraz przy linii bocznej boiska ustawił sobie Ludovic Obraniak, pięknym i precyzyjnym uderzeniem pokonał bramkarza WKS i dał prowadzenie reprezentacji Polski.

Wynik w 80 minucie ustalił Robert Lewandowski kiedy to wychodząc sam na sam z bramkarzem pokonał go strzelając bramkę na 3-1 i tym samym zamykając wynik spotkania na stadionie w Poznaniu.

Zwycięstwo Polski nad Wybrzeżem Kości Słoniowej było pierwszą wygraną z afrykańską drużyną od 30 lat, pierwszym meczem wygranym od ośmiu spotkań oraz pierwszym wygranym od trzech meczy na własnym stadionie. Jest to także pierwsza wygrana Smudy jako szkoleniowca „Biało Czerwonych”.

pl Polska – Wybrzeże Kości Słoniowej ci 3:1 (1:1)