Reprezentacja Polski skromnie 1:0 (1:0) pokonała Słowację w przedostatnim meczu przed inauguracją Mistrzostw Europy. Jedynego gola dla „Biało-czerwonych” zdobył Damien Perquis, który pokazał, że mimo problemów z ręką może grać na Euro.

W pierwszych minutach pierwszej połowy nie oglądaliśmy wielkiego widowiska. Widać było, że nasi reprezentanci są po trudnym okresie przygotowawczym, jednak z minuty na minutę gra Polaków nabierała tempa. Nie dziwi fakt, że większość ataków drużyny Franciszka Smudy przeprowadzona była po prawej stronie boiska, gdzie świetne spotkanie rozgrywał Łukasz Piszczek.

W 30. minucie po jednej z takich akcji i dośrodkowaniu Piszczka, bramkę zdobył Damien Perquis, który mocnym strzałem głową pokonał Pernisa. Po tym golu piłkarz Sochaux wykonał gest, który mógł wskazywać, że z jego ręką nie jest tak źle jak opisują to media. To pierwsza bramka tego piłkarza w reprezentacji Polski.

W 41. minucie Rafał Murawski świetnie zachował się po prawej stronie boiska i wycofał do Rybusa, jednak jego strzał odbił się od słupka.

Po przerwie emocje zdecydowanie opadły. Franciszek Smuda dokonał kilku zmian i gra delikatnie mówiąc nie kleiła się. Polacy jak i Słowacy stwarzali w tej połowie bardzo mało sytuacji bramkowych i wynik nie uległ już zmianie.

Po tym meczu pozytywnie możemy ocenić naszą defensywę, która po raz czwarty z rzędu zachowała czyste konto. Para stoperów Wasilewski i Perquis pokazuje, że dobrze się rozumie i może być silnym punktem naszego zespołu. Bardzo dobrze zagrał również Wojtek Szczęsny, który wybronił kilka groźnych strzałów Słowaków. Bardzo aktywny był Maciej Rybus. Pomocnik Tereka jest chyba pewniakiem na lewą pomoc i nawet dobry występ Grosickiego z Łotwą nie zabierze mu miejsca w składzie. Dobrze też spisywała się prawa strona boiska z mistrzami Niemiec w akcji. Świetne spotkanie rozgrywał Łukasz Piszczek i chyba on zasłużył na miano „man of the match”.